44267246426c4a7ac576e36d06ab7d0b fill 500x331

За підтримки благодійного фонду Олександра Шевченка та у рамках проекту «Перший рукопис», до якого входить голова партії «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді Микола Палійчук, світ побачила книга «Листопадовий зрив».

Це видання, присвячене 100-літтю з дня утворення ЗУНР.

«Благодійний фонд Олександра Шевченка завжди підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток культури, спорту, інтелекту. Це вже шоста книга групи «Перший рукопис», до якої входять поважні письменники, інтелектуали, журналісти нашого краю. Видання унікальне тим, що містить історичні факти, охоплює період першої української незалежності і може бути цікавим читачам будь-якого віку», – зазначив Микола Палійчук.

У виданні поміщені тестові завдання, сценарії різних інтелектуальних ігор, таких як «Що?Де?Коли?», «Брейн-ринг», «Найрозумніший». Також є блок ребусів, кросвордів, цікавих завдань. У такій формі, кажуть упорядники, учні зможуть поповнити свої знання про славну сторінку нашої історії – ЗУНР та підготуватись до незалежного оцінювання.

«Здавалось би, літератури про ЗУНР написано дуже багато. Але мало є таких книг, які би допомогли вчителю якісно провести урок, з якою було б цікаво працювати учням. Ми намагалися зробити так, щоб формат тестових завдань відповідав тим, з якими діти працюватимуть на ЗНО. І звісно, видання поглибить знання учнів саме цієї історичної теми», – каже упорядник книги, кандидат історичних наук Валерій Островський.

Співавтори видання – вчителі історії, української мови і літератури не тільки із Прикарпаття, але й із Закарпаття, Львова. Усі вони працювали над книгою півроку.

Серед авторів – методист Надвірнянського методичного центру Марія Візінська.

«Спочатку я сама опановувала тему. Бо мені багато що було цікаво. Подвиг молодих людей, які здійснили Листопадовий чин, є важливим для нашої шкільної юні. І теперішні школярі, завдяки таким книгам, можуть усвідомити, що теж здатні прилучитися до життя своє держави, зробити свій внесок у розвиток рідної країни», - говорить жінка.

Книги передадуть у школи області. Поки що тираж видання невеликий. Однак, якщо ним зацікавляться у Міністерстві, упорядники готові безкоштовно віддати авторські права. Кажуть, книга стане цінним екземпляром будь-якої шкільної бібліотеки.