000 9c197ce30f585a21dbbd758e81lll8e2c84e7a5

У рамках проекту зі збереження культурної спадщини благодійного фонду Олександра Шевченка кам’яниця на Січових Стрільців, 54 у Івано-Франківську отримала нове життя.

Зараз саме тривають останні приготування, – і ще одні відреставровані двері прикрасять наше місто. За словами художника, реставратора Романа Бончука, цей унікальний об’єкт архітектури має столітню історію.

«Реставрація цих дверей далася нам складно, робота не лише кропітка, а й відповідальна. Деякі елементи довелося відновлювати буквально частинами. Багато деталей варили заново. Проте, коли ми побачили кінцевий результат, зрозуміли, що ці старання були необхідними», – розповів Роман Бончук.

Процес рестраврації, кажуть у майстерні, довгий та клопіткий. Адже двері не просто відновлюють, а намагаються зберегти усі автентичні елементи та найдрібніші деталі.

«Дуже гарний вхід. Двері прикрасять не тільки цей будинок, але й стануть гарним культурним об’єктом міста. Добре, що є люди, яким не байдужа історична спадщина Івано-Франківська», – каже франківчанин Іван.

У рамках проекту уже відновили 5 старовинних дверей. Невдовзі встановлюватимуть новий вхід на вулиці Січових Стільців.

«Франківські вулички, будівлі можуть розказати нам багато цікавого про те, чим жило місто колись. Це цінні елементи нашої культурної спадщини. Таке надбання ми не можемо втратити, знищити через байдужість чинної влади міста. Переконаний, столітні двері на Січових Стрільців служитимуть ще довго та тішитимуть око перехожих і туристів», – зазначив народний депутат України Олександр Шевченко.