0 094235e9030280a67210f9be85f7b9082

Підбили підсумки конкурсу на найкращу екскурсію «Івано-Франківськ мистецький», який було оголошено в лютому цього року благодійним фондом Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

«Хочемо відзначити, що серед учасників були не тільки ті, хто безпосередньо пов’язаний з вивченням рідного слова, історії, музики чи образотворчого мистецтва. Матеріали екскурсій, подані ними, свідчать про те, що жителі нашого міста цікавляться історією рідного краю, прагнуть зберегти як духовні, так і матеріальні надбання попередників», – зазначила організаторка конкурсу Олександра Мечева.

12 2 h0h0

У номінації « Кращий гід-екскурсовод» перемогу здобули Андрій Костишин, Василь Костюк Андрій і Наталія Храбатини. А переможцями у номінації «Краща екскурсія» стали: Ігор Дрогобицький, Наталія Зіняк, Уляна Мазурок, Віктор Сівків та Христина Тимошів.

«Я хотів розповісти іншим про минуле Станіславова, таємниці і загадки, про культуру, – і в такий спосіб представити життя тих поколінь, що розбудовували «зорю між Бистрицями» впродовж попередніх віків. Все це для того, щоб мешканці Івано-Франківська і його гості відчули зв’язок поколінь і пройнялися повагою до міста, в якому вони живуть», – історик сказав Ігор Дрогобицький.

13 3v02

Серед переможців конкурсу – лікар-інфекціоніст, асистент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського медичного університету Уляна Мазурок.

«Моя родина – це корінні іванофранківці. До слова, по маминій лінії ми з роду Маркіяна Шашкевича. Я навчалася у Львові. І мене завжди вражала любов і повага львів’ян до свого міста і тих, хто його будував і формував міську громаду. Оце й спонукало мене пильніше приглядатися до кам’яниць і цікавитися їхньою історією, знайомитися з творчістю прикарпатських митців», – зазначила Уляна Мазурок.

10 2

«Івано-Франківськ – місто з цікавою історією, величезною кількістю старовинних будівель та пам’ятних історичних місць. Маємо цінувати культурне надбання Станіславова та пишатися ним. Саме таким було завдання конкурсу – відкрити місця, повз які ми щодня проходимо і про величну історію яких мало що знаємо. Тому дякую усім учасникам за плідну працю і чудові роботи», – наголосив народний депутат України Олександр Шевченко.

На переможців конкурсу чекають цінні нагороди. Також організатори мають намір визначити основні напрямки з продовження популяризації культурних надбань рідного міста.