119023394 347386533052058 1794704682199646382 n

Місцеві вибори за новими правилами для величезної кількості громад таять у собі низку небезпек.

Про це в ефірі ток-шоу «Позиція Галичини» на обласному телебаченні «Галичина» заявив депутат обласної ради, представник команди «За майбутнє» Микола Палійчук.

«Багато сказано про проблеми і недоліки. Чи добрий він, чи не добрий – не знаю. Я, як учасник процесу, не нарікаю на нього, бо всі партії мають одинакові рівні умови. Але, що погано для людей? Декілька прикладів, які погані на мою думку, - розповідає Микола Палійчук. - Людина з ОТГ до 10 тис приходить на дільницю і отримує 4 бюлетені. На обласну раду тут їй треба обирати партію і кандидата. Отримує на районну раду – також партію і кандидата. Отримує на голову і обирає як колись. Тобто, людина буде плутатись, де і скільки галочок її ставити. Особливо старші, поважні люди, які привикли завжди ставити одну відмітку. Це проблема на сьогоднішній день».

На переконання Миколи Палійчука, другою суттєвої проблемою нового виборчого кодексу є застосування мажоритарної системи у громадах, де менше 10 тисяч виборців.

«Як правило, голосують в районі 60%. Шість тисяч візьмуть участь в голосуванні. Якщо заявиться 16 партій і всі висунуть по 26 кандидатів, то це понад 400 учасників процесу. Якщо відкинути ті, що старші пенсіонери, поважні люди вже та молодь, як кандидати не беруть участь, то у нас кожен 10-й, хто йде на дільницю кандидат. Партіям проводити агітацію в цих громадах майже неможливо. Вони не мають кого агітувати. Всі кандидати», - зазначає Микола Палійчук.

За його словами, також проблемним буде і підрахунок голосів на дільницях.

«Також вважаю величезною проблемою є те, як буде відбуватись підрахунок голосів. Відкривають скриньки і розкладають по кольорах – обласна рада, міська рада, голова та сільські депутати. Потім обласна рада розкладається по партіям. А потім ще треба на 8 купок кожного кандидата ставити. Я вважаю, що це небезпечно, - каже Микола Палійчук. - А в період пандемії можуть обмежити кількість спостерігачів на дільниці, бо будуть червоні зони. І тут величезні ризики».