idea bank 409x350.jpg.aspx

"Боржник ІДЕЯ Банку, дії щодо примусового повернення боргу можуть вплинути і на вас!"

Саме таке СМС-повідомлення почали отримувати так-звані контактні особи по кредитам вищевказаної фінансової установи.

 

На сьогоднішній день, мабуть, відсотків 60-70 мешканців України, звертались у банківські установи для отримання беззаставних позик на споживчі потреби. Однією із основних умов отримання такого кредиту для позичальника є зазначення в анкеті кількох телефонних номерів, так званих, контактних осіб, тобто тих хто може підтвердити інформацію про потенційного позичальника (місце проживання, сімейний та майновий стан, джерело доходів, тощо). Також номера цих осіб активно використовуються у випадку, якщо позичальник не гасить кредит і працівники банку не можуть із ним зв'язатись.

 

Та представники "Ідея Банку" вирішили використати цей "інформаційний актив" на свій розсуд. Слова з СМС, відпрвленого з кол-центру "... дії щодо примусового повернення боргу можуть вплинути і на вас!" є потенційним способом залякування людей, які, можливо, ніколи і не відвідували відділення вищезазначеного банку.

 

Так, зокрема, контактні особи, які не дуже обізнані з чинним законодавством, під дією страху втратити власне майно (як, судячи з усього, і розраховує "Ідея Банк") можуть погасити проблемну заборгованість власними коштами чи долучитись до пошуку і тиску на позичальника, виконуючи роботу, яку по суті повинна проводити банківська служба безпеки.

 

Видання "ШАБЛЯ" застерігає всіх, хто отримав такі СМС-повідомлення зберігати спокій і не піддаватись паніці, адже згідно чинного законодавства контактна особа не несе ніякої відповідальності за несвоєчасне повернення кредиту позичальником.

 

Дуже прикро, що у такий нелегкий для країни час, методи безпідставних обману та погроз, все ще мають місце у нашій фінансовій системі, а серед потенційних жертв, як завжди, ні в чому не винні, звичайні люди...