025 70a1y0e 4e86 b5e3 a83ae202f378dddd

«Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней»… Таку заяву свого часу зробив один із найбільших злочинців нацистської Німеччини Йозеф Геббельс.

Схоже, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків взяв на озброєння слова головного пропагандиста Гітлера і вирішив випробувати їх достовірність на мешканцях обласного центру Прикарпаття.

На сьогоднішній день в Івано-Франківську діють 5 місцевих телеканалів і всі вони активно популяризують діяльність ВО Свобода та Марцінківа, зокрема. Попри значну кількість гучних корупційних скандалів та численних недоліків у роботі діючої влади міста, побачити хоч на одному із них сюжет про це – нереально, адже сьогодні «свободівці», як не прикро це констатувати, повністю впливають на редакційну політку всіх телеканалів.

Ледь не половина ефірної сітки, забитої одами «свободівцям», на ТРК «Вежа» та ОТБ «Галичина», пояснюється абсолютним контролем представниками вищевказаної політичної сили, адже перше ЗМІ роками фінансується з бюджету міста, а другим керує представник сумнозвісного ВО, депутат обласної ради, Ігор Дебенко. Та суть всього вищеописаного одна – нам «вішають лапшу» за наші ж гроші…

Інша ситуація з так званими «незалежними телеканалами», на яких обсяг хвалебних матеріалів про чинну владу міста мало чим поступається «Вежі» та «Галичині». Скоріше за все «402 канал», «З студія» (до складу співзасновників якої відтепер теж входить свободівка Катерина Дротянко) та «РАІ» отримують непогану фінансову підтримку від чиновників за «промивання мозку» мешканцям Івано-Франківська. ТРК «РАІ», студія якого знаходиться у одному приміщенні з приймальнею Руслана Марцінківа, взагалі окрема тема. Мабуть, якщо подивитись цей канал тиждень – можна подумати, що Марцінків та його побратими по партії, якщо не святі, то, принаймні, знаходяться дуже близько до них. Найчастіші гості прямих ефірів на «РАІ» - теж резиденти «Свободи», яким принципово не задають незручних запитань, а лише ті, що були обговорені попередньо, і це, неозброєним оком, видно будь-кому, хто мав чи має хоч якесь відношення до журналістики.

Стосовно друкованої преси та інтернет-видань ситуація не набагато краща. Відсотків 80-90 теж знаходяться «під ковпаком» ВО або ж наполегливо бажають під нього потрапити.

Дуже нагадує це все Північну Корею з її одіозним лідером Кім Чен Ином. Там теж все «чудово» куди не глянь. Газети та телеканали вихваляють режим, а «піпл хаває», хоча і, порівняно з Івано-Франківськом, у них немає іншого вибору. Та з такими темпами і об’ємами популізму від місцевих ЗМІ, хто знає на що може перетворитись життя у Франківську через декілька років...