38614575 211361029558899 1104835351408541696 n

Сьогодні, 7 серпня, відбулась виїзна нарада на об'єкті будівництва нового мосту в Пасічну.

До кінця серпня тут планують завершити монолітні роботи, інформує кореспондент Фіртки.

Ширина проїжджої частини моста буде 9,5 метрів, планують 2 полоси, проте розмірковують над третьою реверсною. Також передбачено тротуари та велодоріжка.

Тут варто нагадати, що фахівці не раз наголошували про необхідність розширення дорожнього полотна мосту до 14 метрів, щоб було по дві смуги у кожен бік, оскільки в місті збільшився потік транспорту.

Директор фірми «Мостобудівельний загін – 112» Сергія Порожнюк каже,  це можна вирішувати в процесі експлуатації.

За словами керівника УКБ Романа Галіпчака цей міст не для транзитного транспортну, як для об'їзної дороги.

"Цей міст для вулиці Пасічної", - наголосив Галіпчак.

Як відзначив С.Порожнюк, на кінець січня за планом сюди завезуть останній метал. Зварювання конструкцій можуть робити взимку. Основа вариться на заводі, а тут лише їх складають. Також Порожнюк каже, що на місці буде науковий супровід. Порожнюк запевняє використовують мостовий бетон 500 без домішок.

"Коли ми приступили до робіт проїхали всі заводи брали примірники порід. В своїй лабораторії проаналізували їх. І працюємо з тими, хто захотів нас слухати",- каже директор фірми.

"Ми завершуємо перший етап роботи. Звели вже опори, виконали обриштування, залишилася тільки опора 5, де ми проводимо буропробивні роботи. Крім того, зараз проходить зварювання власне блоків моста. До кінця серпня машини з конструкціями приїдуть на об'єкт. Є проблеми з насипом, також потрібно змонтувати тимчасову опору, яка буде допомагати заїжджати на основні опори, - додає Сергій Порожнюк.

"Багато робіт зроблено з фундаментом. Їх не видно так, але це дуже важлива робота. Добре, що змогли акумулювати кошти і заплатити за метал. Метал з кожним днем дорожчає. Сподіваємося, що все буде добре і до кінця 2019 року міст буде", - зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Відтак мер додав, що передбачити всі ризики, до прикладу, повені чи знеціненення гривні, особливо перед виборами не можуть. Проте намагатимуться якнайшвидше збудувати міст. За його словами він тут потрібен вже більше 25 років.

Сергій Порожнюк відмітив, що спеціалісти інституту ім. Патона виконують науковий супровід будівництва пасічнянського моста. Потім вони ж перевірять кожен шов конструкції на міцність. 

Нагадаємо, що проект виставлявся на тендер з вартістю 212 млн грн. В процесі торгів підрядник – “Мостобудівельний загін-112” – запропонував найнижчу ціну – 120 млн грн.

Минулого року у листопаді нарешті приїхала перша будівельна техніка для будівництва нового моста на Пасічну через річку Бистриця Солотвинська. Ремонт моста на Пасічну мали розпочати ще наприкінці жовтня. 

Нагадаємо, що восени 2017 року ТОВ «Мостобудівельний загін №112» (м.Бровари) перемогло у тендері на будівництво моста. Компанія з Київщини погодилась будувати міст за 120 мільйонів гривень.