0 f0313653652 4191632959838617600 n

Івано-Франківська міська рада затвердила детальний план території для багатоквартирної житлової забудови на вулиці Лемківській, 3, де ПП «Атлант-ІФ» зводить багатоквартирних житловий будинок, незважаючи на скасовані два роки тому містобудівні умови та обмеження (МУО).

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому на сайті «Побудовано в Франківську».

У затвердженому детальному плані території позначено відразу чотири 9-поверхові будівлі із приміткою «будується». Поруч із ними запроектовано 5-поверховий гуртожиток і 2-поверховий торговий заклад.

Неподалік запроектовано звести ще два багатоквартирних житлових будинки по 12 поверхів кожний. На скільки квартир передбачена забудова у проекті ДПТ не вказано.

Як повідомлялося, у серпні 2015 року департамент архітектури видав МУО на будівництво багатоквартирного житлбудинку з приміщеннями громадського призначення на вул. Лемківській,3. Запроектований будинок у висоту не мав перевищу 6 поверхів.

Замовником робіт виступає ФОП Ігор Ольшевський. У МУО він декларує право власності на дві ділянки по вул. Лемківська, 3. Згідно Генплану міста, їх функціональне призначення – «територія малоповерхової та багатоквартирної житлової забудови».

Площа першої ділянки становить 0,03 га. Її цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Також у документі замовник вказує ще одну ділянку площею 0,02 га. Однак, згідно даних кадастрової карти, ділянки із зазначеними розмірами по вул. Лемківська,3 не існує.

Натомість по-сусідству із першою ділянкою розташована ділянка площею 0,019 га, яка теж перебуває у приватній власності Ольшевського. Її цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Департамент архітектури повідомив, що видані МУО на забудову по вул. Лемківська,3 були скасовані рішенням Державної архітектурно-будівельної інспекції у вересні 2016 року. Водночас, те саме ДАБІ, скасувавши дію МУО, вже у листопаді 2016 р. видало декларацію про початок будівельних робіт на багатоквартирний житловий будинок по вул. Лемківська,3. Замовником робіт вказаний Ольшевський, підрядником – ПП «Галкомбуд».

«Виходить, що Держархбудінспекція спочатку скасувала містобудівну документацію, а потім на її ж основі видала дозвіл на будівництво», – зазначалося в «Побудовано в Франківську.

Станом на травень 2018 р. у новобудова по вул. Лемківській, 3  вже нараховувала 11 поверхів. При в’їзді на об’єкт розміщений паспорт будівництва, де вказано, що закінчення будівельних робіт заплановане на другий квартал 2018 року. Також там міститься візуалізація самого багатоквартирного житлового будинку, де нараховується 6 поверхів, на противагу існуючим 11.

Причому, на паспорті, забудовником вказується ПП «Атлант-ІФ», а не «Галкомбуд». «Атлант-ІФ» належать Олександру Спринчаку та Ярославу Ониськіву.