30948746 2023641d65f4g0419278757 n 1

Днями в Івано-Франківському окружному адміністративному суді закінчився розгляд справи за позовом депутата Івано-Франківської міськради Сергія Гаєвського до Управління капітального будівництва міськвиконкому про визнання протиправним ненадання інформації щодо будівництва нового моста на Пасічну та зобов’язання повторно розглянути запит на інформацію від 18 грудня 2017 року.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л. виніс Рішення, яким позов задовольнив повністю, пише Фіртка

Суд визнав протиправною бездіяльність УКБ Івано-Франківського МВК та зобов’язав Управління «повторно розглянути запит на інформацію… та надати достовірну, точну та повну інформацію».

Вказане рішення означає те, що попри неодноразові відмови міської влади надати громадськості міста та депутатам міськради проектну та кошторисну документацію на будівництву нового мосту на Пасічну вона все ж таки буде змушена зробити це на виконання рішення суду.

В судовому рішенні зокрема мовиться:

«На переконання суду, запитувана позивачем інформація становить суспільний інтерес, адже її поширення сприяє дискусії, дієвому контролю за надходженням та витратами публічних коштів, виявленню фактів введення громадськості в оману, адже стосується стратегічного об’єкта моста, на будівництва якого залучається значна сума коштів бюджету міста.

Розміщення чи не розміщення запитуваної інформації в системі публічних закупівель «prozorro.gov.ua» не звільняє від обов’язку відповідача, який є розпорядником запитуваної позивачем інформації, надати її у відповідності до пункту 6 частини 1 статті 14 Закону №2939 - в повному обсязі».

Водночас, свою протиправну бездіяльність у ненаданні документації, що стосується будівництва нового мосту на Пасічну міська влада мотивувала тим, що «пересічному мешканцю міста, котрий не володіє… знаннями, така інформація буде не зрозумілою, не доступною для усвідомлення. Відповідачу не відомі цілі в яких позивач мав намір використовувати відомості, що містяться у запитуваних документах».

«З цього можна зробити висновки про те, що міська влада приховує запитувану документацію вважаючи, що пересічні мешканці Івано-Франківська не в силі її аналізувати і усвідомлювати та боїться цілей, в яких така інформація буде використовуватись. А це свідчить тільки про неповагу до громади міста та наявність приводів для занепокоєння через існування порушень в документації фірми, яку обрано переможцем торгів», - переконаний позивач.

Нагадаємо, що переможцем торгів по предмету закупівлі «Роботи з будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вул. Хіміків- Надрічна в м. Івано- Франківську» стало ТОВ «Містобудівельний загін №112» (яке пов’язують з регіоналом Продивусом, що свого часу, будучи депутатом ВР, голосував за «диктаторські закони» Януковича), із остаточною пропозицією - 120 млн. грн з ПДВ.

Однак на сайті електронної системи закупівель «Prozorro» відсутні документи на вказану пропозицію.

Тому для витребування даної інформації депутатом Івано-Франківської міської ради від УКРОПу Сергієм Гаєвським направлялось депутатське звернення до Начальника управління капітального будівництва міськвиконкому Галіпчака Р.Б. та подавався запит на інформацію в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якому він просив надати всю проектно-кошторисну документацію, на що міська влада надала відмову.

Цікаво, що експерти оцінювали собівартість будівництва нового моста в Пасічну не нижчою за 170 мільйонів гривень. Саме навколо цієї ціни і коливалися пропозиції учасників під час тендеру. Однак в своєму останньому кроці «переможець» тендеру знизив ціну своєї пропозиції до 120 млн. грн. Така пропозиція є очевидно збитковою. Тоді громадські активісти припустили, що між івано-франківською міською владою та фірмою регіонала Продивуса існує змова, і що ціна моста під час робіт буде збільшена. Цим і пояснювалася фахівцями кількаразова відмова влади на запити депутатів та активістів надати проектно-кошторисну документацію на міст.

Цікаво, що в бюджеті міста ціна нового моста вже зазначена в 212 млн. гривень. На питання депутатів та активістів міський голова Руслан Марцінків тоді емоційно відповів, що ціна моста не буде вищою за 120 млн. грн.