IMG 1615 640x480

Українські археологи повідомили про найгучнішу знахідку цього літа – загадкові підземні лабіринти невідомого походження в Ужгороді.

Їх виявили під час будівництва торгово-комерційного комплексу й подія одразу набула неабиякого резонансу. Цього тижня будівельники віднайшли ще один вхід до підземелля, пише Uzhgorod.net.ua.

Під час будівельних робіт в центрі Ужгорода на пл. Поштовій, 4а 01 липня було знайдено підвальні приміщення, завширшки до трьох метрів та висотою близько двох. Місцеві мешканці одразу почали обговорювати версії щодо імовірного призначення підвалів.

На місці почала термінову роботу “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України, однак остаточних висновків поки не роблять навіть експерти.

Начальниця відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова зауважує, що для ведення робіт навіть знайшли спеціальну техніку (будівельний кран), який буде встановлено виключно в центрі будмаданчику, щоб не виникало загрози зсуву ґрунту. Також територію укріпили бетонними плитами. 

За попередніми висновками археологів, знахідка не має історичного та культурного значення: підвал для господарських потреб був збудований приблизно у ХІХ столітті і відносився до будинку, який зруйнували в роки Другої світової війни.

IMG 1617 640x480

IMG 1614 640x480 

Додати коментар

Захисний код
Оновити