106127768509091982554573232313209248405375n 5abcc2c951dfb

Подорожі крізь час – не вигадка.

Поїздка до нових місць – це завжди гарна ідея. Телеканал «1+1» підготував добірку найкрасивіших палацово-паркових ансамблів, які відтворюють сторінки історії та навіюють відчуття, що до далекого минулого рукою сягнути.

1. Шарівський палац (Харківська область) 

Слобожанщина приберегла для туристів ще один мальовничий палацово-парковий комплекс – Шарівський замок. Друга його назва – цукровий, адже колись він слугував резиденцією цукрового магната Кеніга. Справи власника йшли дуже добре, тому він не шкодував коштів на вдосконалення території.

Білокам’яний палац у неоготичному стилі й у наш час захоплює величчю та вишуканістю: стрілчасті вікна, балкон, восьмигранні вежі, увінчані зубцями та шпилями.

Доповнюють картину 150 видів екзотичних рослин навколо та невеликий кам’яний місток через один зі ставків – точно як у казці!

2. Палац Кирила Розумовського (Батурин, Чернігівська область)

Чернігівщина славиться значною кількістю архітектурних пам'яток, і чимало з них збереглися саме в Батурині. Найвідоміша – палац Кирила Розумовського, останнього гетьмана Війська Запорізького. І це єдина архітектурна споруда в Україні, зведена геніальним шотландським архітектором Чарльзом Камероном.

Будівництво тривало впродовж 1799-1803 років, але через 21 рік сталася пожежа, яка вщент знищила всі внутрішні приміщення. Резиденція майже 200 років стояла руїною, і тільки у 2000-х роках її нарешті реставрували.

Наразі палац відкритий для відвідувачів, тож насолодитися історією та оригінальними експонатами може кожен допитливий турист.

3. Дендропарк Олександрія (Біла Церква)

Парк заснований графинею Олександрою Браницькою в далекому 1793 році. Для того, щоб дендропарк став справді неповторним, вона запросила найкращих європейських архітекторів – і шокувала масштабом творіння. Тільки уяви: територія Олександрії могла би вмістити два князівства Монако!

Багато рослин для парку завозили з різних країн Європи та світу, а паралельно з облагородженням зеленої території будувалася резиденція графів Браницьких.

Під час буремних подій XX століття багато споруд було знищено і до наших часів вони не збереглися, але деякі й досі милують відвідувачам око – альтанка, ротонда, колонада Луна та китайський місток.

Архітектура та природа тут мов одне ціле, тому відчуття естетичного задоволення та цілковитої гармонії тобі гарантоване.