5d997fbc578052bb36b9b96891647aeed0

До офіційного старту кавунового сезону залишилося менше ніж місяць, але на ринках уже активно торгують смугастими ягодами.

Фахівці запевняють, що вживати їх в їжу зараз не варто, адже переважна більшість плодів "напхана" нітратами та всякою "хімією", інформує Мaximum.fm.

Нітрати не мають смаку або присмаку. Тому вчасно відчути небезпеку і перестати вживати небезпечний продукт, неможливо. Утім, є певні показники, які свідчать про те, що кавун безпечний для вживання:

На те, що цю ягоду можна їсти має вказати жовта плямочка на одному з його боків – вона свідчить про те, що плід довго стикався цим місцем з землею, поки ріс, а отже, ніякими прискорювачами зростання його НЕ "напихали".

При стисканні кавуна він повинен видавати тихий, ледь чутний тріск, а смуги на ньому повинні бути добре виражені.

Перед покупкою бажано трохи подряпати плід нігтем – якщо ягода вирощена в натуральних умовах, шкірка легко буде здиратися, а не "продавлюватися" вниз.

Як перевірити кавун у домашніх умовах?

Опустіть кавун у воду (цілий) – безпечний плід повинен триматися на воді, а при високій кількості нітратів він опуститься на дно.

Якщо кавун надрізали вже на ринку – розріжте його далі по часточках і подивіться на зрізи. У безпечному для вживання кавуні вони не можуть бути рівними, до того ж будуть видні крупинки в самій м'якоті, а ось зріз нітратної ягоди буде ідеально гладким.

Можна також уважно оглянути м'якуш кавуна, який розрізали навпіл, наявність білих або жовтих прожилок – ознака того, що ягоди вирощували із застосуванням небезпечних засобів.

Ще один варіант – відрізати трохи м'якоті та покласти в склянку з чистою водою. Якщо вона стала рожевою – кавун вживати небезпечно.