ecfbaae8 0ab8 4b86 bca0 82bb8656ef71 670x0 resize

Експерт розповів, чому у деяких людей не вдається позбутися зайвої ваги, відвідуючи спортзал.

Багато хто активно займається на бігових доріжках, підіймає залізо, плаває у басейні, однак не може схуднути. І цьому є просте та логічне пояснення, яке озвучив професор з університету в Південній Австралії Тім Олдс. Він визначив кілька такого феномена та наголосив, що він є дуже поширеним сьогодні, інформує Радіо Максимум.

"Почнемо з того, як саме ми втрачаємо вагу. Наш організм є джерелом енергії, а тіло має два ключові компоненти: маса жиру та вода, кістки та м'язи. Оскільки жир має більше енергії, то потрібне і більше зусиль, щоб його позбутись. Тому процес схуднення залежить від кількості витраченої енергії. До слова, якщо жінка 35 хв біжить на доріжці зі швидкістю у 10 км в годину 5 разів на тиждень упродовж року, то через рік вона мала би схуднути на 12 кг. Однак це не завжди виходить", – зазначив він.

Першою причиною є нагороди. Багато людей, які важко тренуються, полюбляють винагороджувати себе за заняття. У такі моменти вони не зважають, що з'їдають більше, аніж скидають.

По-друге, любителі спортзалів частенько бувають доволі малорухому у звичайний час поза заняттями. Вони частіше використовують транспорт та ліфти, адже вважають, що й так достатньо тренуються.

Звісно ж є й важчі проблеми, приміром, зниження швидкості метаболізму, яке трапляється під час дієт. Замість того, щоб швидше та краще спалювати їжу, організм захищає себе від голоду.